piątek, 19 grudnia 2014

Z okazji nadchodzących Świąt....

Z okazji nadchodzących Świąt.... nieeee to brzmi, jakbym mówiła o rocznicy ślubu czy o szkolnej akademii z okazji powstania listopadowego.
to może inaczej... Zdrowych, spokojnych, wesołych... tylko o co chodzi z tym wyrażeniem "zdrowych" - czyli co - żeby katarku nie było, żeby nie jeść za dużo, bo brzuch będzie bolał, a może żeby wszystkie kalorie poszły w cycki! hmmm mam wrażenie, że odbiegam od tematu przewodniego, jakim jest Boże Narodzenie.
Niech to będą święta niskich cen! - przeczytałam na jednym z billboardów - zbiło mnie to lekko z tropu - niska cena kojarzy mi się z bylejakością i z tym, że nie trzeba się starać, bo po co?
I na koniec jeszcze jeden irytujący mnie smaczek z życzeń - te życzenia od wszystkich dla wszystkich. A co mówiła babcia z jednej z reklam preparatu na wybielanie? Jak jest do wszystkiego, to jest do niczego....

Z tymi życzeniami to nie jest jednak taka prosta sprawa...

Życzę Wam, aby te nadchodzące Święta były Waszym czasem. Bez względu na to, czy spędzicie go samotnie nad kubkiem kawy i dobrą książką, czy w gronie rodziny i przyjaciół - życzę Wam poczucia, że jesteście tu, gdzie dokładnie chcieliście być i że nie robicie niczego na siłę.


i na koniec tak mi się zrymowało...
Bóg się rodzi!

nic nie szkodzi
i tak Polakom nie dogodzi.... ;]  

8 komentarzy:

 1. Pogodnych Świąt i
  Zdrowego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
 2. I to są bardzo ładne życzenia:)) Dlaczego sama na nie nie wpadłam? :(
  Tobie też Agnieszko, samych cudownych chwil z maleńką i jej współautorem:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe życzenia. Jeszcze takich nie czytałam ;)
  A ja tradycyjnie: zdrowych, wesołych Świąt! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. zawsze mnie denerwuje zwrot "zdrowych świąt" - żeby ktoś na te 2 dni nie zachorował i tak jak piszesz kataru czy bólu brzucha nie dostał. Nie znoszę.
  To ja pojadę tak antykryzysowo już z życzeniami na Nowy Rok:
  "Niech nam Nowy Rok przyniesie
  monet całą kieszeń,
  złota i pieniędzy by nie było w domu nędzy,
  niech bogaty każdy będzie,
  niech dostatek gości wszędzie"
  Do siego Roku!
  I udanych Świąt!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe, wszyscy życzą sobie świąt zdrowych, spokojnych i wesołych, a tymczasem ...... są to najbardziej niezdrowe święta pod względem kulinarnym, bardzo nerwowe,a czy wesołe ....... często nie za bardzo. Pozdrawiam i życzę świąt komfortowych

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakich Życzeń bym nie wymyśliła i tak najważniejsze jest aby były szczere i się spełniły! A JA ŻYCZĘ CI WYMARZONYCH ŚWIĄT BEZ POŚPIECHU, HAŁASU, KRZYKÓW RODZINNYCH 9CHYBA ŻE ZE SZCZĘŚCIA) BEZ SWARÓW I FOCHÓW, RADOŚCI I MIŁOŚCI W TOWARZYSTWIE WYMARZONEJ OSOBY, pozdrawiam serdecznie
  jadwiga

  OdpowiedzUsuń
 7. ,,Niech Ci wszystko smakuje i nic się nie pruje" - takie dostałam życzenia ja osobiście i przyznam że się wzruszyłam . Stan wzruszenia wywołany jest troską o mnie i co najważniejsze nie tuzinkowo oklepane .

  zatem ja życzę : niesamowicie optymistycznych , wspaniale leniwych i niechaj u Twego boku zajmą miejsca ci wybrani przez Ciebie ...Gryzmolinda vel Dośka

  OdpowiedzUsuń
 8. Radosnych, pełnych dobrych emocji Świąt i dobrego nastroju
  życzy
  dobrycoach Monika

  OdpowiedzUsuń